Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk, Twitter Blue ücretini resmen açıkladı

elon musk twitterin yeni mavi tik ucretini resmen acikladi 0 b5gvtukm

Elon Musk, Twitter’ın abonelik hizmetinin geleceği hakkında Twitter Blue‘yu duyurdu. Musk kısa süre önce Twitter Blue aboneliklerinin fiyatını ayda 5 dolardan 20 dolara yükseltmeyi planladığını duyurdu. Birçok kullanıcının tepki göstermesine neden olan bu açıklamanın ardından Musk, kendi Twitter hesabından yaptığı yeni bir açıklamayla duruma açıklık getirdi.

Twitter Blue ne kadara mal oldu?

Son duyuruya göre mavi tik sembollü Twitter Blue aboneliğinin fiyatı aylık 5 dolardan 8 dolara çıkacak. New Era ayrıca herkesin Twitter Blue’ya kaydolabileceğini ve mavi bir rozet alabileceğini belirtiyor.

Twitter, içerik oluşturucuların ilgisini çekmeyi hedefliyor

Ancak durum bununla da bitmiyor. Twitter Blue abonelikleri artık ülkeye özel olarak satın alınabilirlik oranına göre fiyatlandırılıyor. Blue aboneler, diğer ücretsiz kullanıcıların gördüğünden %50 daha az reklam, daha uzun videolar alıyor  paylaşılabilir ve aramaların/bahsetmelerin önüne geçer

Ayrıca Musk’ın açıklamasına göre Twitter bundan elde edilen gelir akışını içerik üreticilerini ödüllendirmek için kullanacak. Ancak nasıl oynanacağına dair herhangi bir detay verilmedi. Öte yandan abonelik sisteminin platformda bot ve trol hesapları engellemeyi kolaylaştıracağı söyleniyor.