Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk, tweet düzenleme özelliğini herkes için ücretsiz hale getirmek istiyor

elon musk tweet duzenleme ozelligini herkes icin ucretsiz hale getirmek istiyor 0 dbwlihdx
Tweet Düzenleme Özelliği
Twitter’ın yeni işvereni Elon Musk, mavi onay için kullanıcılardan ayda 8 ABD doları talep etmeyi planlıyor, ancak bu, platformun en kullanışlı özelliklerinden birini herkese açabilir. Platformer gazetecisi Casey Newton’a göre Musk, tweet’leri düzenleme tüm kullanıcılara ücretsiz sunmayı planlıyor.

Bildiğiniz gibi tweet düzenleme özelliği şu anda yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da Twitter Blue aboneliği ile kullanılabiliyor. Bu, dünya çapında yalnızca kısıtlı kullanıcıların tweet’lerini düzenleyebileceği anlamına gelir.

elon musk tweet duzenleme ozelligini herkes icin ucretsiz hale getirmek istiyor 1 brfhnlo8

Tweet düzenleme özelliği nedir?

Tweet düzenleme, yayınlanan orijinal Tweette sınırlı sayıda değişiklik yapmanıza olanak tanır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tweet’lerin yayınlanmasından sonra 30 dakika içinde yazım hatalarını düzeltebilir. Bu 30 dakikalık süre içinde en fazla 5 düzenleme yapılabilir.

Elon Musk, bu özelliğin artık herkese açık olduğunu doğruladı. Ancak ünlü girişimci, Twitter’ı satın almadan önce bu konuyla ilgilendiğini dile getirdi. Musk tarafından Twitter’da gerçekleştirilen bir ankette,milyonlarca, tweet’leri düzenlemek için bir düğme sunmak için oy kullandı.