Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk, Tüm Twitter Yönetim Kurulunu Dağıttı

Twitter Yönetim Kurulu

Sosyal medya topluluğu günlerdir Elon Musk ve Twitter’a odaklanıyor. Cuma günü, Elon Musk resmen Twitter şöhretini kazandı. Milyarder işadamının ilk eylemi CEO’yu kovmak oldu. Ayrıca Twitter’ın “mavi tik” özelliğinin de artık değerlendirileceği öne sürüldü. Şimdi Elon Musk yeni bir keşif yaptı. Hedefini Twitter Yönetim Kurulu‘na çevirdi.

Hatırladığın insanlar olacak; Elon Musk, birkaç gün önce yaptığı açıklamada Twitter’ın CEO’sunun kim olduğunu bilmediğini açıklamıştı. Ancak zamanın popülerliği ile bu durum değişti. Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyada şirketin yeni CEO’sunu açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ın CEO’su oldu

elon musk tum twitter yonetim kurulunu dagitti 0 9kx8uhr9

SEC’e gönderilen rapor aslında Twitter’ın satın alınmasıyla ilgili genel bilgiler içerir. Ancak raporun sonunda“İhbarcı, birleşme sonrası şirketin CEO’su” ifadesi yer almaktadır. Bu ifade çok değerlidir. Cümleyi Türkçeye çevirdiğimizde, raporu hazırlayan kişinin şirketin CEO’su olduğunu anlıyoruz. Peki raporu kim hazırladı? Elbette Elon Musk!

elon musk tum twitter yonetim kurulunu dagitti 1 fd4gofh8

Elon Musk resmi olarak Twitter’ın CEO’su iken, Twitter’ın tüm yönetim kurulunu feshetti ve onu satın alma anlaşmasının bir parçası yaptı. Belgenin İnternet’te yayınlanması,Twitter için yeni bir çağın başlangıcı oldu. Önümüzdeki süreçte neler olacağını hep birlikte göreceğiz…

SEC raporuna buradan ulaşabilirsiniz.