Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk, ‘Mavi Tik’ İçin İstenecek Fiyatı Açıkladı

Nisan ayında 44 milyar dolarlık bir teklifle Twitter’ı satın alma arayışına resmen başlayan Elon Musk, büyük bir kargaşanın ardından istediğini elde etti. 28 Ekim’de Twitter resmen Elon Musk’ın platformu oldu. Twitter’da da değişim söylentileri daha ilk günden başladı.

Planlanan değişikliklerden biri, Twitter’da doğrulanmış hesaplara verilen “mavi tik”lerin artık değerlenecek olmasıydı. Bu konudaki tartışmalar sürerken Elon Musk, platformda yaptığı bir paylaşımda mavi tik fiyatını açıkladı.

Elon Musk, mavi tikin 8 dolar olacağını açıkladı

elon musk mavi tik icin istenecek fiyati acikladi 0 y3stk3yc

Ünlü milyarder, onaylı adreslere verilen mavi tiklerin tuhaf fiyatını Twitter sayfasından duyurdu. Duyuruda, Mavi Tik’i de içeren Blue Order, 8 dolara mal olacak. Musk, fiyatın ülkelerin satın alma gücüne, yani yerel fiyatlara göre ayarlanacağını da sözlerine ekledi.

elon musk mavi tik icin istenecek fiyati acikladi 1 byh4glzk

Ayrıca Musk, Blue ile birlikte gelecek diğer özelliklerden de bahsetti. Buna göre Blue, abonelere yanıt vermek, bahsetmek, arama yapmaküstve spam/dolandırıcılığı vb. ortadan kaldırmak için daha uzun resimler ve sesler yayınlayabilecek. Ayrıca Blue, abonelere gösterilen reklam miktarını yarıya indirecek.

Ve Musk, mavi tikin neden pahalı olacağını açıklıyor:

“Bunu uygulamadan önce detaylarını ayrıntılı olarak açıklayacağım. Ancak sistem güvenliği içinBotları ve trolleri yenmenin tek yolu bu.

Musk,Twitter