Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk çıldırdı! Twitter gelirlerinde büyük düşüş

Elon Musk çıldırdı

Sosyal ağ devi Twitter, yaşanan kargaşanın ardından Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alındı. Uzun süren el değiştirme süreci sona erdi ancak Twitter’ın suları oturmadı. Elon Musk ve Twitter hala gündemde.

Elon Musk, reklam gelirinin düştüğünü söylüyor

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için bir teklifte bulundu, ardından geri çekildi ve bu da birçok tartışmaya yol açtı. Bunun ardından Elon Musk, yaptırımlara karşı teklifini geri çekti ve kısa süre önce Twitter’ı satın aldı.

https://twitter.com/elonmusk/status/1588538640401018880

Twitter’ı satın aldıktan sonra yönetim kuruluna atanan Elon Musk, CEO olarak kendisini sosyal ağ platformunun başına getirdi. Twitter sahibi Elon Musk, platformu karlı hale getirmek için hiç zaman kaybetmedi.

Blue Tick lisansının ilk fiyatını açıklayan Musk, abonelik fiyatını ayda 8 dolar olarak belirledi. Öte yandan Twitter’ı farklı hizmetler kullanarak para kazanmak isteyen Elon Musk, platformun reklam gelirlerinin önemli ölçüde düştüğünü söyledi. Twitter CEO’su haberde şu açıklamayı yaptı.

İçerik denetimi açısından hiçbir şey değişmedi ve aktivistleri yatıştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapsak da aktivist kümeleri reklamverenler üzerinde baskı oluşturduğundan Twitter’ın geliri düştü.

Her şey kötü! Amerika’da ifade özgürlüğünü yok etmeye çalışıyorlar.

elon musk cildirdi twitter gelirlerinde buyuk dusus 0 y7gyz2yj

Twitter’ın ana gelir kaynağının reklam olduğu biliniyor. Reklam gelirindeki bir düşüşün sosyal medya platformları üzerinde olumsuz bir etkisi olacağı açıktır. Twitter için 44 milyar dolar ödeyen ve 13 milyar dolar borç alan Elon Musk’ı düşündüğünüzde durum daha da vahim.

Elon Musk, sosyal medya platformunda farklı servisleri kullanarak gelir elde etmeye çalışsa da kısa vadede reklam gelirini artırmak Elon Musk için çok değerli olacaktır. Peki Twitter ve düşen reklam geliri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Twitter, Elon Musk, Platform, Reklam Geliri