Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Dev Sosyal Medya Platformu Geri Adım Attı!

Dev Sosyal Medya Platformu Geri Adım Attı! , Sosyal medya dünyasından kimler geldi kimler geçti. Bir periyodun en ünlü platformları olan isimler, şimdilerde isimleri bile söylem edilmez oldu. İşte bir periyot tüm dünyayı kasıp kavuran Tumblr’in de akıbeti yavaş yavaş bu istikamete gerçek gidiyor üzere görünüyor. Her geçen gün kullanıcı sayısında gerileme yaşayan toplumsal medya devi, geçtiğimiz günlerde aldığı bir karar yüzünden Türkiye’den büsbütün engellenmişti.

Buna nazaran ünlü toplumsal medya platformu, bundan sonra cinsellik içeren paylaşımlara ait rastgele bir yaptırım uygulamayacağını duyurmuş, bu karar sonrasında ise mahkeme kararı ile platforma erişim büsbütün yasaklanmıştı. Bu karar üzerine harekete geçen Tumblr idaresi, kararını gözden geçirerek cinsel paylaşımların platformdan kaldırılacağını ve kullanıcıların hesaplarının da askıya alınacağını duyurdu.

Türkiye yasağı dev toplumsal medya platformu geri adım attı! İşte bu türlü yola gelirsiniz!

Bu atılım sonrası mahkeme kararının tekrar gözden geçirilmesini talep eden Tumblr’in bu isteği olumlu karşılandı ve 3 gün süren yasak kaldırıldı. Yani artık Tumblr’e girebilmek için VPN servislerinin kullanılmasına gerek kalmadı.

Öte taraftan Tumblr’in makus gidişata bir son verebilmek için ne üzere planlarının olduğu da merak ediyor. Hakikaten rakipleri olan başta Facebook ve Twitter olmak üzere birçok toplumsal medya platformu, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Bilhassa WhatsApp’ın kullanıcı sayısının 4 milyar bireye dayanması, kesimdeki avantajların ne kadar uçsuz bucaksız olduğunu da anlamamızı sağlıyor.