Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Dev sosyal medya platformu erişime kapatıldı!

Dev sosyal medya platformu erişime kapatıldı, Sosyal medyanın tartışmasız kaderi doğum, büyüme ve ölümdür. Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi popüler isimler hiç yok olmayacakmış gibi görünse de hatırlatmakta fayda var. zaman kimsenin yaşını bilmez.

Öte yandan bir sosyal medya platformunun ölümü bazen doğal olarak yani kullanıcılarının ilgisini kaybettiğinde, bazen de belirli bir bölgede veya çevresinde uygulanan bir yasak listesindeki bir isim şeklinde olur. Dünya.

Büyük sosyal medya platformlarına artık erişilemiyor! Türkiye’de!

İşte son haberde, değerli sosyal medya platformlarından biri olanTumblrTürkiye’deki defterlerini de kapatmak zorunda kaldı. Ne yapmalıyız dediğimizi anladıysanız, Tumblr artık Türkiye’de yasaklı sitelerden biri olarak listeleniyor. Popüler sosyal medya platformundaki yasağın nedeni, 18 fotoğraf ve fotoğrafın Tumblr‘a yüklenmesi konusundaki tartışmadan başkası değil.

Aslında Tumblr o dönemin en büyük sosyal medya platformlarından biriydi ancak bugün geldiği nokta pek iyi değil. Aslında Tumblr her geçen gün küçülen pazar payı ile ülkemizde artık yaygın olarak kullanılan bir platform değil. Ancak, herhangi bir nedenle bu platformu ziyaret etmek isterseniz, bu siteye VPN hizmeti olmadan erişemezsiniz.