Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

CS:GO Dust 2 Haritası Kaldırıldı Mı?

csgo dust 2 haritasi kaldirildi mi valvedan aciklama geldi 0

CS:GO Dust 2 Haritası Kaldırıldı Mı, Counter Strike: Global Offensive’in ikonik Dust 2 haritası, aktif harita kitaplığından kaldırıldı ve yerini Anubis haritası aldı. Bu duyuru CS:GO‘nun resmi Twitter hesabı tarafından yapılmıştır.

Hem Dust 2 hem de Anubis gündelik, ölüm maçı ve rekabetçi modlarda oynanabilir olmaya devam edecek, ancak aktif harita havuzundan kaldırılacak. Bu da Dust 2’nin artık profesyonel olarak oynanamayacağı ve aktif harita havuzunda oyunu arayan kimse olmadığı anlamına geliyor.

Anubis tarafından değiştirildi

Değişiklik, 2022’nin ikinci büyük CS:GO turnuvası olan IEM Rio Major’ın sona ermesinden kısa bir süre sonra geldi. Aktif haritanın değiştirilmesi, bir sonraki BLAST Paris Major’a katılanları etkileyecektir. Yani oyuncular bir sonraki büyük turnuvada Dust 2 yerine Anubis’i deneyecek.

Dust 2, Counter Strike’ın en popüler haritalarından biridir. Birçok sıradan oyuncu tarafından oynanan bir harita. Uzun süredir güncellenmediği için en iyi oyuncuların ilgisini kaybetmiş durumda. Dust 2’nin geri dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğine dair bir bilgi yok. Söylentiye göre hem Dust 2 hem de Mirage Source 2’ye geçiş sırasında elden geçirilecek.