Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Çin’deki iPhone kullanıcılarına AirDrop kısıtlaması

cindeki iphone kullanicilarina airdrop kisitlamasi 0

Çinli kullanıcılar, iOS 16.1’i yükledikten sonra bir sürpriz yaşadı. iPhone kullanıcılarına AirDrop kısıtlaması arasında belge paylaşmanıza olanak sağlayan AirDrop’un belirli bir süre sınırına sahip olduğu fark edildi. AirDrop “Herkes” olarak ayarlanırsa, 10 dakika sonra otomatik olarak Yalnızca Kişiler’e döner.

AirDrop kısıtlamaları neden getirildi?

Çin’deki iPhone kullanıcıları, “insanlar AirDrop’u kapatmayı unutuyor ve bilinmeyen kişilere belge paylaşım istekleri gönderebiliyor” diyerek bu özelliği çok seviyor. diyor. Diğerleri, değişikliğin Apple’ın Çin’deki son gelişmelerine bir yanıt olduğuna inanıyor.

Bluetooth düşük enerji ve Apple’ın orta düzey kablosuz ağ teknolojisini kullanan AirDrop, Çin’de iletişim sansürü olmayan birkaç iPhone uygulamasından biridir. Bu nedenle insanlar bu özelliği politik olarak hassas içerikleri paylaşmak için kullanıyor. Apple, değişikliğin istenmeyen belge paylaşımını azaltmak için yapıldığını söylüyor.

AirDrop’a getirilen varsayılan AirDrop ayarı “Yalnızca Kişiler” şeklindedir ve kullanıcının herhangi birinden fatura almak için ayarı manuel olarak değiştirmesi gerekir.