Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Chrome eklentisi, Twitter’da parayla onaylanmış hesapları buluyor

chrome eklentisi twitterda parayla onaylanmis sahte hesaplari buluyor 0 qzk3ws2g

Chrome Eklentisi, Twitter’da Parayla Onaylanmış Hesapları Buluyor

Elon Musk’ın Twitter’ında mavi onay rozetini almak artık daha kolay. Para çekmesi onaylanan sahte Twitter hesaplarının sayısı artıyor. Yeni Chrome uzantısı “Sekiz Dolar” sahte mavi işaretli hesapları dağıtıyor.

Şu anda Twitter, Blue abonesi olan tüm hesapları onaylıyor ve profillerine mavi bir onay işareti ekliyor. Bu, Twitter’ın gereksinimlerini karşılamadıkları için hesaplarını doğrulayamayan düşük takipçili kişisel hesaplar için hoş bir gelişme olsa da, şu anda platformda kötüye kullanılıyor. sahte hesaplar, resmi olarak doğrulanmış bir hesabın tam adı altında açılır ve kolay fiyatlandırma şeklinde mavi tik aldıkları için ilk bakışta kolayca gözden kaçar. Profillerine gidip doğrulanmış simgelerini görmedikçe, gerçek mi yoksa doğrulanmış mı oldukları belli olmaz.

Birçok doğrulanmış hesabın “resmi” etiketi yoktur

Twitter bu sorunu, “resmi” gri dilin onaylanmış hesaplar için bir kuralı olduğu için bir süre sonra tüm profillere eklenmeyen resmi etiketi kaldırarak çözdü. Şu anda, gerçek doğrulanmış hesapların bazılarında bu etiket var, bazılarında yok. Peki, fark nasıl söylenir? Birincisi profile girip bir göz atmak. Son; Bir Chrome uzantısı kullanma.

Chrome uzantısı sahte doğrulanmış hesaplar gösteriyor

Chrome Store’da Sekiz Dolar adı altında yayınlanan uzantı, Twitter’ın web sitesi işaretlemesini arar ve popüler hesaplara “Gerçek ile Doğrulandı” ve Twitter Mavi Hesapları tarafından doğrulanan hesaplara “Para ile Doğrulandı” metnini ekler.

Chrome uzantıları hâlâ onay aşamasında olduğundan, Chrome Web Mağazası üzerinden kolayca yüklenemezler. Chrome’un uzantılar sayfasında geliştirici moduna geçerek ve sekiz dolarlık bir eklenti kodu yükleyerek manuel kurulum gerekir.