Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Bu kelimeleri Safari’de kullanmayın

Safari, Teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Apple, kullanıcılarına Safari’yi tarayıcı ve işletim sistemi veya bulut hizmeti olarak sunuyor. iOS işletim sisteminin en çok kullanılan tarayıcısı Safari, son zamanlarda farklı bir yanılgı ile adından söz ettiriyor.

Birçok kullanıcıya göre iOS 16 güncellemesiyle başlayan bu sorun, tarayıcının arama çubuğuna bir şeyler yazmaya başladıklarında ortaya çıkıyor. “sta, pla, bes” gibi harf öbekleri içeren sözcükleri arama alanına girdikten hemen sonra kapanan Safari’de bu hatanın neden oluştuğu henüz bilinmiyor.

Bu kelimeleri Safari’de kullanmayın, aksi takdirde tarayıcınız çöker!

Örneğin telefonunuzdan “Starwars izle” diye aratıp Safari’yi kullanmayı denerseniz, Sta yazdığınız anda tarayıcınızın kapandığını görebilirsiniz.

Ancak, iOS 16 ile ilgili şikayetlerdeki artışa rağmen, iOS 15’in birkaç farklı sürümünü kullanan iPhone kullanıcılarının önceki şikayetlerini masaya yatırdıklarını hatırlatalım. Hatırlattığımız bir diğer sorun ise hatayı kimin ve neden yaptığının net olmamasıdır. Yani söz konusu kusur herkeste tam olarak aynı olmadığı için tümSafari kullanıcılarının sorundan etkilendiğini söylemek mümkün değil.