Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Bu Film/Dizi Hangi Platformda Sorusuna Yanıt Veren Site

Bu Film/Dizi Hangi Platformda

Netflix’in dünya çapındaki başarısının ardından Disney’den HBO’ya hemen hemen her platform Netflix’i örnek alarak kendi yayın platformlarını duyurdu. Dünya çapındaki platformların yanı sıra ülkemizde deBlu TV, Exxen, PuhuTV gibi yerel rakipler ortaya çıkmış ve kullanıcılara onlarca seçenek sunmuştur.

Ancak bu günlerde, izlemek istediğiniz TV şovunu veya filmi bulmak, bir filmi izlemekten çok daha uzun sürebilir. Hangi sinemalarda, hangi platformlarda, kaç bölüm, hangi platformlarda hızla yayınlanacağı gibi sorular, internette dizi izleyen hemen herkesin korkulu rüyası haline geldi.

Böyle zamanlarda pek çok kullanıcı, izlemek istediği sinema salonlarının veya dizilerin nerede olduğunu öğrenmek için Google’a başvuruyor. Ancak Google’ın bize sunduğu sonuçlar her zaman doğru değildir. Örneğin Google’a “Dragon House” nerede yayınlanıyor diye sorduğunuzda dizinin HBO Max’te olduğunu biliyorsunuz ama dizi şöyleydi: BeIN Connect tarafından ülkemizde yayınlanmaktadır. Peki içeriğin nerede yayınlandığını nasıl bileceksiniz?

Bir web sitesi yeterlidir.

bu filmdizi hangi platformda sorusuna yanit veren site 0 2wf1ivsh

Bu, WhereCanIWatchThis web sitesinin kurtarmaya geldiği zamandır. Çok basit bir arayüze sahip olan bu web sitesi, yalnızca izlemek istediğiniz TV şovunun veya filmin hangi platformda bulunduğunu size gösterme işlevine sahiptir.

Kendinden önceki platform JustWatch‘un altyapısını kullanan site, aradığınız sinemayı bulmanızı sağlıyor. Tek yapmanız gereken izlemek istediğiniz içeriğin adını aramak ve ülkenizi seçmektir. Sonrasında ise dizinin hangi platformda yayınlandığını görebilirsiniz.

bu filmdizi hangi platformda sorusuna yanit veren site 1 az7lcfbj

Az önce bahsettiğimiz gibi bu site kendisine çok benzeyen JustWatch altyapısını kullanmaktadır. JustWatch’tan farkı nedir?

JustWatch, tıpkı WhereCanIWatchThis gibi, hangi platformlarda hangi içeriğin mevcut olduğunu gösterir. Ancak JustWatch bu özelliğe ek olarak size filmler de sunarak kendi izleme listenizi hazırlamanıza ve diğer kullanıcıların izleme listelerini takip etmenize olanak tanır. JustWatch’ın birçok özellik sunan arayüzü, WhereCanIWatchThis’e kıyasla oldukça karmaşık.

Elbette bu noktada önceliklerinize göre iki platform arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak, hangi platformda hangi içeriğin mevcut olduğunu bilmek istiyorsanız, WhereCanIWatchThis işini yapacaktır.

Yakında mobil uygulamada yayınlanacak.

bu filmdizi hangi platformda sorusuna yanit veren site 2 valbkxnu

Şu anda yalnızca İngilizce lisan dayanağı olan ve taşınabilir uygulaması olmayan WhereCanIWatchThis, Fransız geliştirici Mathieu Ginod tarafından geliştirildi. Kendisine ulaştığımızda bu internet sitesini “izlemek istediği içerikleri kolay kolay bulabilmek için ve diğer izleyicilere yardımcı olması için” tasarladığını belirtti.

Tamamen bir hobi olarak başladığı projenin şu anda 8.000’in üzerinde kullanıcı tarafından kullanıldığını belirten Ginod, projenin tamamen bağışlarla ayakta kaldığını ve ilerleyen devirlerde uygulamaya bir taşınabilir uygulama ve hatta tahminen Türkçe lisan dayanağının bile gelebileceğini açıkladı.

Peki WhereCanIWatchThis nasıl kullanılır?

bu filmdizi hangi platformda sorusuna yanit veren site 3 5lq8spmz

Biraz evvel de bahsettiğimiz üzere bu siteyi kullanmak hayli kolay.

  • WhereCanIWatchThis.tv adresine giderek arama kısmına izlemek istediğiniz içeriği yazarak aratın.
  • İzlemek istediğiniz içeriği bulup üzerine tıkladıktan sonra açılan pencereden hangi ülkede yaşadığınızı seçin.
  • Seçiminizi yaptıktan sonra izlemek istediğiniz içeriğin o ülkede hangi platformlarda olduğunu göreceksiniz.

bu filmdizi hangi platformda sorusuna yanit veren site 4 n18zzzto

Ayrıca, web sitesi seçtiğiniz ülkeyi bir çerez kullanarak kaydeder, böylece siteyi bir sonraki ziyaretinizde ülkenizi tekrar seçmeniz gerekmez. .

Amaçlandığı gibi sorunsuz çalışan platformu incelediğimizde sitenin sadece bilgi amaçlı JustWatch ve kapak görselleri için Film Veritabanı ile etkileşime girdiğini görüyoruz. içerik hakkında. Başka bir deyişle, sitede rastgele kötü amaçlı yazılım veya kripto madenciliği sistemi yoktur.

Bu tamamen ücretsiz web sitesine wherecaniwatchthis.tv adresinden erişebilirsiniz. Ayrıca uygulama geliştiricisine destek olmak istiyorsanız sitedeki “Bana bir kahve ısmarlayın” yazısını tıklayarak geliştiriciye bağışta bulunabilirsiniz. WhereCanIWatchThis ve incelememizi istediğiniz diğer web siteleri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bırakabilirsiniz.

 

Ülke,Justwatch,Platform,Yayın,Hangi,İnternet Sitesi,İçeriği,Filmi,İzleme,Uygulama,Dizinin