Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu veya İngilizce SEO, bir web sitesinin dijital dünyada daha etkin bir şekilde var olmasını sağlayan bir dizi süreç olarak tanımlanabilir. Bu uygulamalar veya kısaca SEO, web sitelerinin bir bütün olarak rekabet ortamındaki konumlarını belirlemesine olanak tanır. Arama motorunun ne yaptığına bağlı olarak SEO araştırması yapan bir web sitesi, arama sonuçlarında ilk sayfaya yükselebilir, hatta ilk sıralarda yer alabilir. Bu sayede SEO araştırması çok uzun vadeli ve kalıcı bir pazarlama aracı olarak görülebilir.

arama motoru optimizasyonu hizmeti

🎯Arama Motoru Optimizasyonu diğer adıyla SEO, günümüzün en akıllıca yapılan reklam yatırımıdır!

Güncel ve teknik SEO yönergelerini takip eden web tasarımları oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz her web sitesi için ekibimiz, ihtiyaçlarınıza göre sürekli SEO hizmetleri sunar.

Tek yapmanız gereken SEO uzmanlarımıza neye ihtiyacınız olduğunu söylemek; gerisini onlar halleder. Onlar bir yazılım, web geliştirme ve profesyonel Arama Motoru Optimizasyonu ekibidir. Hızlı teklif almak için Teklif Formunu doldurabilirsiniz.

Alternatif olarak, arama motoru optimizasyonu hizmetimiz olan Türkiye’nin lider web tasarım ve yazılım ajansı Çita Bilişim ile ilgili Referans Projelerimizi inceleyebilirsiniz. Her iki durumda da profesyonel Çita Bilişim hizmetimiz kapsamında sunduğumuz SEO ile ilgili projelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Site İçi SEO (On Page SEO) Çalışması Nedir?

SEO emek harcamaları için ihtiyaç duyulan en önemli parçalardan biri site içi optimizasyondur. Bu süreçte sitenin içeriğini değerlendiriyoruz ve iyileştirmek için neler yapılabileceğini belirliyoruz. Daha daha sonra ise site için müsait anahtar kelimelerin sağlamasını yapıyoruz.
Başlık etiketleri, meta etiketleri, h1 etiketleri ve alakalı sayfalar için çeşitli öteki özellikleri değerlendiriyoruz ve hedeflediğimiz anahtar kelimeler için optimize olmalarını güvence ediyoruz. Bu noktada tatbik aşaması siteden siteye farklılık izah edebilir. Amacımız müşterilerimizi olası olan en iyi siteyi oluşturmalarını sağlamaktır ki, Google ve benzeri arama motorları da arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi halde hizmet veren siteleri teşvik ediyor.

Site içi optimizasyon süreci

* Sitenin performansını artırmak için yapılması gerekenleri belirlemek.
* Sayfa adreslerinin(URL) en uygun yapıya getirilmesi için tavsiyeler sunmak.
* Sitenin arama motorları tarafınca rahat bir biçimde gezilmesi ve algılanması için gerekenleri belirleyip taktim etmek.
* Sitede kullanılan statik içeriğin müsait halde yayınlanmasını sağlamak.
* Sitede kullanılan resimlerin arama motorlarında görünürlüğünün artırılması için gerekenlerin belirlenmesi ve bunun editör kadro tarafından uygun şekilde düzenlenmesini sağlamak.
* Sitenin içeriğini değerlendirmek, geliştirmek ve doğru kelimeleri hedeflediğimizi garantilemek için neler yapmamız icap ettiğini belirlemek.
* Site içerisindeki metinleri(blogdakiler de dahil) düzeltmek, ekleneceklerin lüzumlu şekilde yayınlanması için ekibi yönlendirmek ve yetkili kişilere bilgi vermek.
* Long tailden ziyaretçi getirilmesi için lüzumlu değişikliklerin yapılmasını sağlamak.
* Başlık etiketlerini, meta etiketlerini, h1 etiketlerini ve alakalı sitelerdeki öteki birçok içerikle alakalı özelliği değerlendirmek ve hedeflediğimiz kelimelere nazaran optimize olmalarını sağlamak.

Site Dışı SEO (Off Page SEO) Çalışması Nedir?

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir internet sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun sebebi, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, suni bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda internet sitesine gelen backlinklerin reel kullanıcılar tarafınca gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bunun gerçekleştirilmesi de kaliteli ve insanoğlu tarafından harbiden beğenilen internet sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayınlamaktır. Bu sayede insanların sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz.
Backlinkler dışında arama motorları; kullanıcı deneyimlerini gözönünde bulundurarak web dünyasındaki birçok sinyalden yararlanır ve algoritmalarını bu sinyaller ile dayandırır. Sosyal medyadaki faaliyet, marka bilinilirliği benzer biçimde birçok müessir de arama motorlarının dikkat ettiği alanlardır. Dolayısıyla bu alanlardaki etkinliğe de önem verilmelidir.

Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Merak Edilen Sorular

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine taramasına olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek web sitesinin optimize edilmesi hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir.

Arama motorlarının çoğunluğu kullanıcıların sonuç sayfalarında en iyi 5 öneriden birini tıklama ihtimalini daha yüksektir, bu nedenle bu durumdan faydalanmak ve web sitenize gelen ziyaretçileri veya çevrimiçi mağazanıza ziyaretçi kazandırmak için üst pozisyonlar çok önemlidir. Sadece arama motorları değil, uygulamaları kullanıcı deneyimini ve bir web sitesinin kullanılabilirliğini geliştirir. Kullanıcılar, arama motorlarına güvenir ve kullanıcının aradığı anahtar kelimeler için üst sıralarda yer alması, web sitesinin güvenini arttırır. Web sitenizin sosyal tanıtım için iyidir. Web sitenizi Google veya Bing arayarak bulan kişilerin Facebook, Twitter, Google+ veya diğer sosyal medya kanallarında tanıtma olasılığı daha yüksektir. Bir web sitesinin düzgün çalışması için çok önemlidir. Birden fazla yazara sahip web siteleri doğrudan ve dolaylı olarak SEO’dan yararlanabilir. Onların doğrudan faydası, arama motoru trafiğindeki artış ve bunların dolaylı yararı, sitede içerik yayınlamadan önce kullanılacak ortak bir çerçeveye ( kontrol listeleri ) sahip olmaktır. Sizi rekabetin önüne geçirebilir. İki web sitesi aynı şeyi satıyorsa, arama motorunun optimize edilmiş web sitesinin daha fazla müşteriye sahip olma ve daha fazla satış yapma ihtimali daha yüksektir. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi Google, Yahoo, Bing veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarında en üst sıralara daha yakın hale getirecek şekilde geliştirmenin bir yoludur.

Projeler sayfamızdan Arama Motoru Optimizasyonu örneklerini inceleyebilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular için İletişim Formunu Doldurarak veya 0850 885 37 14 WhatApp Destek Hattı üzerinden bizlerle iletişime geçebilisiniz.

WhatsApp
Facebook
LinkedIn