Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Apple’dan yanlışlıkla açılan Siri için değişiklik: Hey Siri komutu kalkıyor

appledan yanlislikla acilan siri icin degisiklik hey siri komutu kalkiyor 0 hnuwdch6 Apple, iPhone ve başka Apple aygıtlarda akıllı asistan Siri’yi sesle açmak için kullanılan Hey Siri komutunu değiştiriyor. Siri’yi eller hür modunda açmak için Siri demek kâfi olacak.

Test ediliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran, Apple, bu değişiklik üzerinde birkaç aydır çalışıyor ve en geç 2024’te kullanıma sunmayı planlıyor. Bu değişiklik, Apple mühendisleri için teknik açıdan güç bir süreç. Siri, birden fazla lisanı anladığından hakikat bir biçimde çalışmasını sağlamak için uzun periyodik yapay zeka eğitimi ve temel mühendislik çalışması gerektiriyor.

Yapay zeka eğitimi gerektiriyor

Apple’ın ferdî asistan üzerinde yapacağı bu değişikliği rakipleri çok evvelden yaptı. Örneğin; Amazon’un Alexa’sı, Microsoft’un Cortana’sı “Hey” komutunu vermeden sesle açılabiliyor. Google Asistan’ı açmak için “Hey” yahut “Ok” Google komutunu vermek gerekiyor.

Asistan Siri, daha âlâ anlayacak

Apple, ayrıyeten üçüncü parti uygulamalara ve hizmetlere entegrasyonu dahil Siri’nin başka istikametleri üzerinde de iyileştirmeler yapmak için çalışıyor. Ferdî asistan, kullanıcının söylediklerini manaya ve yerine getirme konusunda daha başarılı olacak.