Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Apple, Tasarım Sorunlarından Artırılmış gerçeklik gözlüklerinin lansmanı ertelenebilir

Cupertino merkezli teknoloji şirketi, artırılmış gerçeklik gözlükleri için bir tanıtım etkinliğinin ertelendiğini duyurabilir. Haitong International Tech Research’te bir analist olan Jeff Pu’ya göre, Apple’ın AR gözlükleri 2025 veya 2026’ya kadar gelmeyebilir.

Apple, artırılmış gerçeklik gözlükleri için ne planladı?

Apple’ın artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerine yaptığı baskı yakından izleniyor. Jeff Pu, bu yıl Haziran ayında yeni akıllı gözlüklerin 2024 yılında piyasaya çıkacağını duyurdu.

Apple, AR gözlüklerini birkaç yıldır kabul etmiyor. Analist Ming Chi-Kuo’ya göre bu ürün 2025 yılında tüketicilere sunulacak.

Apple CEO’su Tim Cook, Hollanda merkezli medya kuruluşu Bright’a geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, artırılmış gerçekliğin her şeyi etkileyeceğini ve bu sistemin devasa bir teknoloji olduğunu söyledi.

apple tasarim sorunlari yuzunden artirilmis gerceklik gozlugu lansmanini erteleyebilir 1 1fyflyit
Raporlara göre Apple, AR gözlükleriyle ilgili tasarım sorunları nedeniyle lansman etkinliğini erteleyecek. “Tasarım sorunları” ifadesi ile tam olarak ne kastedildiği şu anda belirsizdir. Çünkü tasarım zorluklarının içeriğini tam olarak tahmin etmek çok zordur. Estetikten teknik tasarıma kadar her şeyi kapsayan bu zorlukların ayrıntılarını önümüzdeki günlerde öğrenebiliriz. Apple’ın AR gözlüklerini dört gözle bekliyoruz.