Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Anlamsız Bulduğu Twitter Özelliğini Kaldırıyor

elon musk anlamsiz buldugu twitter ozelligini kaldiriyor 0
Anlamsız Bulduğu Twitter Özelliğini Kaldırıyor

Twitter CEO’su Elon Musk, geçmişte bazı çalışanlarına para cezası verilmesine neden olan bir Twitter özelliğini kaldıracağını duyurdu. Tweet’in hangi cihazdan gönderildiği bilinmeyecek. Peki iPhone için Twitter veya Android için Twitter etiketini neden kaldıralım?

Elon Musk: Anlamsız bir şekilde yer kaplıyor

Musk’ın iPhone/Android için Twitter’ı ele geçirmek için ekran alanını kaldırdığı bildirildi. Ayrıca bu özelliğin Twitter’a neden getirildiğini kimsenin bilmediğini de sözlerine ekledi.

Cihaz ayrıntıları, iPhone’dan Android’e akıllı telefon reklamı yapan çalışanları tespit etmek için birkaç kez kullanıldı. Örneğin; 2019’da bir Huawei çalışanı, mutlu yıllarını takipçilerine tweetledi, ancak bunu bir iPhone’dan paylaştı. Tweet’in bir ekran görüntüsü viral oldu ve olaya karışan personel, Huawei markasına zarar vermektencezalandırıldı.

Başka bir örnek; Samsung çalışanlarının iPhone’larından gönderilen çok sayıda tweet de var. Sadece markalar değil, ünlü kişiler de ikinci el Android telefonlarının tanıtımını yaparken “iPhone için Twitter” etiketini kullanıyor.

Cihaz etiketinin ne zaman kaldırılacağı belli değil; Özellik şu anda kullanımda.