Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

AMD Ryzen 7000 serisinin oyun performansından optimizasyon eksikliği sorumlu

amd ryzen 7000 serisinin oyun performansindan optimizasyon eksikligi sorumlu 0 all9jrah
AMD Ryzen 7000 serisi artık piyasada ve tüketici sistemlerine girmeye başladı. Ancak testler sırasında yeni işlemcilerin bazı oyunlarda beklenmedik bir performans kaybı yaşadığı tespit edildi. AMD, sorunun farkında olduğunu duyurdu, ancak bu açıklama pek bir analiz gibi görünmüyor.</şekil>AMD’nin açıklaması, belirli oyunlardakiperformans farklılıklarının farkında olduklarını söylüyor. Şirket ayrıca, uygun fiyatlı oyunların Windows 11 ve Windows 10 arasında farklı performans sunduğuna dair raporlar aldı, ancak şu ana kadar yapılan testlere dayanarak, işletim sistemi arasında önemli oyun performansı farkları buldular. sistem sürümleri. fark.

Sorun optimizasyondur

AMD, tüm bu sorunları araştırdığını ve üreticiler ve geliştiricilerle temas halinde olduğunu söylüyor. Performans sorunları yeni değil, yeni işlemciler veya grafik kartlarıyla sıklıkla karşılaşılan ilkoptimizasyon sorunu olduğu söyleniyor.

amd ryzen 7000 serisinin oyun performansindan optimizasyon eksikligi sorumlu 1 8lhwgfrm Dikkatli ve ilgili okuyucularımızın bildiği gibi, Tek CCD (çipli) Ryzen modelleri, daha fazla çekirdeğe sahip çift CCD modellerinden daha iyi performans gösteren varyantlardır. Bu, Warhammer 3, Cyberpunk 2077 ve F1 2022, The Riftbreaker, GTA V, Doom Eternal ve Metro Exodus’ta olur.

Son olarak piyasaya yeni giren işlerde bu tür bir sorunun gerçekten yaşandığı söylenebilir. Geliştiriciler oyun motoruna gerekli optimizasyonları sağladığında işlemciler arasında olması gereken performans tutarlılığı sağlanmış olur. Ancak, bu optimizasyonlar biraz zaman alacaktır.