Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Amber Heardün Twitter Hesabı Kapandı

Amber Heardün Twitter Hesabı Kapandı

2022’de İnternet’i üç adla tanımlamanız gerekseydi, muhtemelen Elon Musk, Amber Heard ve Johnny Depp demeniz gerekirdi. Bu isimlerden kişisel hayatımızın dünya çapındaki gözetiminden öğrendiğimiz en çılgın kişi şüphesiz Musk’ın kendisi.

Twitter’ı satın aldıktan sonra, yöneticiler de dahil olmak üzere şirketin P’sini kovmak ve hesapların sağlıklı olmasını sağlayan bir mavi tik doğrulama sistemi ticareti yapmak için elinden gelenin en iyisini yapan Musk, bu sefer yaşından çok uzakta. ve pozisyonlar.olaylar tartışılır.

Hatırlarsanız Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara “buldu ve tanıştı” diye satın aldı… Onu aldıktan sonra işi kendi kişisel tercihlerine göre yürütmeye başladı:

amber heardun twitter hesabi kapandi 0 fcjjua54

Kelimenin tam anlamıyla “bulmak ve buluşmak” onun adıdır. Dünyanın en güçlü adamı olmasına rağmen, para basmak halka açık bir şirketi özel hale getirmek için yeterli değil. Bu nedenle Musk, Tesla gibi bu girişimi Çinli ve Suudi Arabistanlı ortaklarla yaptı.

Satın almanın ardından “İfade Özgürlüğü”‘ne vurgu yapan Musk, bu özgürlük ortamında bilginin güvenilirliğini sağlamanın en değerli araçlarından biri olan mavi tik için kolları sıvadı. Yani Musk, yönetim kuruluna danışarak sadece kendi takdirine bağlı olarak adımlar atıyor.

Elon Musk’ın Twitter’daki tek kişi olması büyük bir risk taşıyor… Yaptığı her hareket, yaptığı her söze ve hamleye bağlı:

amber heardun twitter hesabi kapandi 1

Genel olarak, bu tür büyük şirketlerin, tıpkı demokrasilerde olduğu gibi, iş açısından bir yönetim kuruluna sahip olmaları gerekir. Elbette Twitter’ın bir yönlendirme grubu var, ancak artık özel olduğu için yönetim kurulu Musk’ın kararlarına bağlı. Sadece baktığın bir şey değil.

Şimdi Twitter’ın yeni sahibi, Amber Heard’ın eski metresi Elon Musk’ın, bir liseli genç gibi platformu sansürlediği söyleniyor…

amber heardun twitter hesabi kapandi 2 rltvelc9

Evet, biraz tabloid olacak, ancak ikisinin 2016’da başlayan ve başka insanlarla evlendikten bir yıl sonra devam eden bir ilişkisi vardı ve Musk, ayrılıktan sonra “Gerçekten kalbimi acıttı” dedi. Çiftin yeniden bir araya gelmesi, Heard ve Depp’in boşanmasının nihai olarak çözülmesine yol açtı ve bazı özel çekimler bile Depp’in haklı olduğunu kanıtlamada büyük rol oynadı. Yeter dergi…

Amber Heard’ın “@RealAmberHeard” kullanıcı adıyla Twitter hesabı artık:

amber heardun twitter hesabi kapandi 3 ezm25cnt

Elon Musk’ın hesabı askıya mı yoksa Amber Heard’ın mı engellediği belli değil…

Çünkü Heard’ın “Depp davası nedeniyle bağlantı kurulacağı korkusuyla silinen” diğer sosyal medya hesapları bozuldu. Yani Heard her şeye rağmen sosyal medyayı kullanmaya devam ediyor. Ama Twitter’ı ya kullanamıyor ya da kullanmak istemiyor.

Ama bunun teknolojiyle ne ilgisi var?

Başta da söylediğimiz gibi Musk, dünya tarihinin en güçlü iletişim araçlarından biri olarak bilinen Twitter’ın tek sahibi oldu. Ve insanlığa gerçek bir katkı sağlayacak olağanüstü keşifleri ve başarıları var. Ancak Twitter, ABD Başkanı Obama’nın ilk seçimi kazanmasından bu yana hepimizin hayatını etkileyen bir platform.

Bunun için Twitter kullanıcısı olmanıza gerek yok. Twitter’daki Sahte/Gerçek Rastgele Haberler, küresel ve ulusal gündemleri değiştirebilir, politikacıların seçimleri kazanmasına veya kaybetmesine, bir şirketi iflas ettirmesine veya uzun vadede büyümesini sağlayabilir. Yani Twitter’ı kullanmasanız bile Elon Musk farkında olmadan bu teknolojinin gücüyle niyetlerimizden bahsediyor.

Başka bir deyişle, sorun Amber Heard değil, özel hayatı değil… Sorun – “Amerikalı aktris, muhtemelen ifade özgürlüğüne takıntılı eski kız arkadaşı tarafından içinde bulunduğu medyadan gizlice sansürleniyor. İşvereni, çünkü “Kalbi kırık,” dedi Trump. Sansürden çok siyaset. Ne düşünüyorsun?

 

Musk,Dünya,Twitter,Tek,Musk,Amber Heard