Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Amazon Prime İptal Etme Nasıl Yapılır?

Amazon Prime İptal Etme Dünyanın en popüler online alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, 2018 yılında Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Amazon, Prime adlı bir abonelik sistemi sunar. Amazon Prime aboneliği ile müşteriler fiyat avantajları, hızlı sevkiyat ve Prime Gaming ve Prime Video hizmetleri alabilirler. Amazon Prime‘ı iptal etmek, kolayca uygulayabileceğiniz basit bir işlemdir.

Abonelik kapsamında sunulan avantajlardan ve hizmetlerden yararlanmak istemeyen müşterilerin sorduğu Amazon Prime aboneliği nasıl iptal edilir sorusu birkaç kolay adımdan oluşur. Sürece bağlı olarak, ödenen bedel iade bile edilebilir. Amazon Prime’ın nasıl iptal edileceğine dair adım adım ayrıntıları görelim.

Amazon Prime aboneliğimi nasıl iptal ederim? İşte Amazon Prime iptal teknikleri:

 • Yöntem #1: Mobil uygulama kullanarak Amazon Prime iptal etme
 • Yöntem #2: İnternet sitesi üzerinden Amazon Prime iptal etme

Yöntem #1: Taşınabilir uygulama üzerinden Amazon Prime iptal etme:

 • Adım #1: Mobil cihazınızdaki Amazon taşınabilir uygulamasını açın.
 • Adım #2: Amazon hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Adım #3: Profil sayfanızı açın.
 • Adım #4: Hesabım butonuna dokunun.
 • Adım #5: Prime Üyeliğinizi Yönetin seçeneğine dokunun.
 • Adım #6: Üyeliği Yönet seçeneğini genişletin.
 • Adım #7: Üyelik sekmesindeki Ayarları Güncelle yazısına dokunun.
 • Adım #8: Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır butonuna dokunun.
 • Adım #9: İşlemi onaylayın.
 • Adım #10: Amazon Prime aboneliğiniz sonlandırıldı.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 0 js65nupa

Adım #1: Taşınabilir cihazınızdaki Amazon taşınabilir uygulamasını açın:

iOS işletim sistemine sahip taşınabilir aygıtlarınız için App Store, Android işletim sistemine sahip taşınabilir aygıtlarınız için Google Play Store üzerinden Amazon taşınabilir uygulamasını indirebilirsiniz.

Adım #2: Amazon hesap bilgilerinizle giriş yapın:

Eğer Amazon taşınabilir uygulamasını birinci kere indirdiyseniz hesap bilgilerinizle giriş yapmanız istenecek. Bu noktada dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü hangi bilginizi kullanarak kayıt olduysanız o bilginizi girmelisiniz. Kimi kullanıcılar sadece e-posta ya da sadece telefon numarası kullanarak hesap oluşturdukları için giriş yaptıkları sırada bu bilgilerini girmeleri gerekir.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 1 lsguum7m

Adım #3: Profil sayfanızı açın:

Amazon taşınabilir uygulamasını indirip giriş yaptıktan sonra size özel bir arayüz açılacak. Burada ekranın altında bir araç çubuğu göreceksiniz. Sırasıyla Ana Sayfa, Profil, Alışveriş Sepeti ve Ayarlar butonları sunan araç çubuğunda süreci sürdürmek için Profil butonuna dokunmalısınız.

Adım #4: Hesabım butonuna dokunun:

Amazon profil sayfanızı açtığınız vakit karşınıza Siparişlerim, Tekrar Satın Al, Hesabım, Listelerim gibi başlıklardan oluşan bir sayfa çıkacak. Hesabım butonuna dokunarak Amazon Prime iptal etme sürecini sürdürebilirsiniz.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 2

Adım #5: Prime Üyeliğinizi Yönetin seçeneğine dokunun:

Eğer birinci sefer taşınabilir uygulama üzerinden Hesabım sayfasına girdiyseniz biraz karışık gelebilir. Sayfayı aşağı kaydırın ve Hesap Ayarları başlığını bulun. Bu başlık altında sunulan seçenekler ortasında Prime Üyeliğinizi Yönetin yazısını bulun ve ona dokunun.

Adım #6: Üyeliği Yönet seçeneğini genişletin:

Prime Üyeliğinizi Yönetin sayfasında karşınıza Prime aboneliği ile kazanmış olduğunuz avantajlar çıkacak. Amazon Prime iptal etme sürecini sürdürmek için Üyeliği Yönet seçeneğine dokunarak genişletin.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 3 onranzlu

Adım #7: Üyelik sekmesindeki Ayarları Güncelle yazısına dokunun:

Üyeliği Yönet sayfasında üyelik için ödediğiniz fiyatı, yenilenme tarihini ve yönet seçeneğini göreceksiniz. Yönet seçeneğinin altındaki Ayarları Güncelle yazısına dokunarak süreci sürdürün.

Adım #8: Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır butonuna dokunun:

Üyelik ayarlarını güncelle sayfasını açtığınız vakit karşınıza iki seçenek çıkacak; yenilemeden evvel bana hatırlat ve üyeliği sonlandır. Dilerseniz üyeliğiniz yenilenmeden üç gün evvel size haber verilmesini seçebilirsiniz. Amazon Prime aboneliğinizi çabucak iptal etmek için Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır butonuna dokunmalısınız.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 4 ggeyppsa

Adım #9: Süreci onaylayın:

Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır butonuna dokunduktan sonra sistem sizden bir onay isteyecek. Bu ekranı onayladıktan sonra Amazon Prime abonelik iptal süreciniz tamamlanmış olacak.

Adım #10: Amazon Prime aboneliğiniz sonlandırıldı:

Amazon Prime aboneliğinizi sonlandırdıktan sonra abonelik yenileme tarihine kadar Prime kapsamında sunulan hizmet ve avantajlardan yararlanmaya devam edebilirsiniz. Dilediğiniz vakit tekrar abone olmanız mümkün.

Yöntem #2: İnternet sitesi üzerinden Amazon Prime iptal etme:

 • Adım #1: Buradaki temas üzerinden Amazon internet sitesini açın.
 • Adım #2: Amazon hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Adım #3: Hesaplar ve Listeler sekmesini genişletin.
 • Adım #4: Hesabım seçeneğine tıklayın.
 • Adım #5: Prime seçeneğine tıklayın.
 • Adım #6: Üyelik sekmesindeki Ayarları Güncelle yazısına tıklayın.
 • Adım #7: Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır butonuna tıklayın.
 • Adım #8: İşlemi onaylayın.
 • Adım #9: Amazon Prime aboneliğiniz sonlandırıldı.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 5 kqvpemdv

Amazon Prime iptal yöntemini web sitesinde uygulamak için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Adımları uygularken sorun yaşarsanız daha fazla bilgi için Amazon müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Amazon Prime’ın maliyeti nedir?

Amazon’un müşterilerine sunduğu abonelik sistemi Prime’a üye olmak için ödemeniz gereken ücret aylık 7,90 TL. Bir Prime abonesi olduğunuzda, özel indirimlerden ve hızlı sevkiyattan yararlanmaya başlayacaksınız. Prime aboneliğinizin bir parçası olarak Prime Video ve Prime Gaming’i aynı anda ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

amazon prime iptal etme nasil yapilir 6 3gfdosef

Amazon Prime’ı iptal ederken geri ödeme yapılıyor mu?

Amazon, Prime aboneleri için 14 günlük bir para çekme süresi sunuyor. Bu 14 günlük süre içinde fikrinizi değiştirirseniz, yukarıda açıkladığımız yöntemleri kullanarak aboneliğinizi iptal edebilir ve aboneliğinizin iadesini alabilirsiniz. Ancak, geri ödeme almak için 14 gün içinde Prime’dan yararlanmamalısınız. Prime aboneliğiniz için bir üçüncü taraf ödeme sistemi aracılığıyla ödeme yaptıysanız, o sisteme bağlanmanız gerekebilir.

Amazon Prime’ı istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Birçok premium abonelik sisteminde olduğu gibi Amazon Prime üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Yenileme tarihinden sonra erken iptal edilen Prime abonelikleri için de geri ödeme alabilirsiniz, ancak bu süre içinde herhangi bir Prime indirimi kullanmamış olmanız gerekir.

Müşterilerine çeşitli hizmet ve avantajlar sunan fiyat abonelik sistemi Amazon Prime nasıl iptal edilir sorusuna yanıt olarak bu konu hakkında bilmeniz gereken detayları sizler için ele aldık. Prime aboneliğinizi iptal etmekte sorun yaşıyorsanız Amazon müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Adım,Prime,Üyeliği,Amazon,Yönet,Sayfa,İptal,Abonelik,Etme,Avantaj,İşlemi,Hesap,Mobil,Giriş,Zaman,Hizmet,Sistemi,Yöntem,Ücret,Ona,Hesabım,Üyelik,Profil,Bilgilerini,Uygulama,Kullanıcılar,Ayarları,Ücreti

 

Bu blog yazısında Webtekno’dan yararlanılmış olup tüm hakları taraflarına aittir.