Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Afad Hayati Uyarı Bildirimi Nedir?

Afad Hayati Uyarı Bildirimi Nedir?

Günümüzde hemen hemen tüm akıllı telefonlarda bir acil durum uyarı sistemi bulunur. Acil bir durumda ülkenin yetkili birimleri bu sistem üzerinden telefona acil durum sinyali gönderebilir. Türkiye’de Afet ve Acil Durumlar Kurumu (AFAD) bildirim gönderebilir. Hatta 12 Haziran’da Türkiye’de ilk kez kullanılan bildirim sistemi üzerinden telefonlara önemli uyarı mesajları gönderilmiş ve birçok telefondan AFAD sinyali duyulmuştu. AFAD’ın bu konuşmanın konusunu oluşturan açıklaması, akıllara AFAD neden açıklama gönderdi? sorusunu getiriyor. Birçok vatandaş “Deprem mi var?” . Peki AFAD’ın hayati uyarısı nedir? Android ve iPhone’da hayati ihtar bildirimi nasıl kapatılır ve açılır? İşte cevapları:

AFAD Hayati Uyarı Bildirim Mesajı Nedir ❓
afad hayati uyari bildirimi nedir 12 kasim afad mesaji niye geldi 0 a7gyuz1i AFAD, Türkiye’de deprem, yangın, sel vb. Doğal afet durumunda cep telefonlarına uyarı gönderebilir. AFAD hayati uyarı bildirimi nedir? Android ve iPhone AFAD hayati uyarı bildirimi, acil bir durumda akıllı telefona gönderilen bir sistem bildirimidir. AFAD’ın uyarı bilgileri sayesinde birçok vatandaş doğal afetler hakkında bilgi sahibi olabiliyor.
12 Kasım AFAD deprem tatbikatı uyarı bilgisi 🚨1999 Düzse depreminin yıl dönümü münasebetiyle 12 Kasım’da bir Afet olacak. sallama egzersizi. Türkiye’nin her yerinde yapılacaktır. Bu kapsamda 12 Kasım Cumartesi günü saat 18:57’de AFAD telefona önemli bir uyarı mesajı gönderecek. AFAD’ın Android ve iPhone için acil durum bildirimi, “AFAD tatbikatı bilgileri. Şu anda ülke genelinde deprem ve çökme tatbikatları devam ediyor” diyor. yazacak.
AFAD hayati uyarı bildirimleri nasıl etkinleştirilir/devre dışı bırakılır ❓Hayati uyarı bildirimleri telefonda varsayılan olarak etkindir. Ancak, Android ve iPhone vital not‘u açma ve kapatma süreci farklı olabilir. Bu bağlamda, iPhone ve Android telefonlarda önemli uyarı bildirimlerini açmak veya kapatmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:
iPhone önemli uyarı bildirimlerini kapatın/açın 👇
afad hayati uyari bildirimi nedir 12 kasim afad mesaji niye geldi 2 mw5jbqgy
  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Bildirimler’i tıklayın.
  3. Ekranın en altına gidin.
  4. En önemli uyarı bildirimi sekmesini açın veya kapatın.
Android’de önemli bildirimleri kapatın/açın 🔽
afad hayati uyari bildirimi nedir 12 kasim afad mesaji niye geldi 3 w3qgbbbl
  1. Telefon ayarları uygulamasını açın.
  2. Arama alanına “acil durum” yazın.
  3. Sonuçlardan “güvenlik ve acil durum” ekranını tıklayın.
  4. Açılış ekranında “kablosuz acil durum uyarısı”na dokunun.
  5. Buradan önemli uyarı bildirimlerini açıp kapatabilirsiniz.