Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

ABD Başkanı Joe Biden: “Twitter Dünyaya Yalan Saçıyor”

Twitter Dünyaya Yalan Saçıyor

Elon Musk’ın resmi olarak Twitter’ı satın almasından bu yana bir süre geçmesine rağmen, hala ilgi odağında.

4 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri lideri Joe Biden yaptığı açıklamada Twitter’ın dünyaya kötülüğü yayan bir platform olduğunu söyledi. Duyuru, Twitter’ın Beyaz Saray tweet’inin saçma olduğunu “doğrulamasından” kısa bir süre sonra geldi.

Biden: ‘Elon Musk dünyaya dedikodu yaymak için bir platform satın aldı’

abd baskani joe biden twitter dunyaya yalan saciyor 0 crny2u82

ABD lideri Joe Biden, Cuma günü bir bağış toplantısında yaptığı konuşmada Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bahsetti.

“Artık hepimiz endişeliyiz. Elon Musk’ın kendisi için “giyim” satın alması dünya çapında sansasyon yarattı… Amerika’nın bu haberi doğrulayacak editörü kalmadı. Çocukların tehlikede olanı anlamalarını nasıl bekleyebiliriz?”

Açıklaması biraz bulmaca modülü olsa da Biden’ın iletmeye çalıştığı mesaj çok açık: ABD hükümeti de Musk’ın Twitter’ı satın almasından memnun değil. Musk’ın vaadi, Twitter’ı bir nefret cennetine dönüştürmeden özgür konuşma merkezi yapmaktı. Ama kimse buna inanmıyor gibi görünüyor.

Ne düşünüyorsun? Sizce Elon Musk abartıyor mu yoksa bunun bir gerekçesi var mı? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Satın,Elon Musk